W Brzozowie znajdują się m.in: stadion MOSiR, kryta pływalnia „Posejdon”, basen odkryty, las i ścieżka zdrowia, park miejski, Bazylika Mniejsza pn. Przemienienia Pańskiego, Muzeum Regionalne, Kino „Sokół”, dom kultury, Biblioteki – miejska i pedagogiczna, a okolicy m. in.: wiele zabytków architektury drewnianej. Wioska Dziecięca NASZ DOM leży na trasie Rzeszów – Sanok, bezpośredniej trasie w Bieszczady. Ustrzyki Dolne – „stolica Bieszczad” leży ok. 60 km od Brzozowa.

 Brzozów to małe, spokojne miasto, które leży w niedalekiej odległości od miast:

– Sanok (ok. 20 km), w którym znajdują się m.in. z największy Skansen Etnograficzny w Polsce, Zamek Królewski z kolekcją dzieł Zdzisława Beksińskiego

– Krosno (ok. 30 km) – miasto szkła, m.in.: z Centrum Dziedzictwa Szkła i pięknym kościołami

– Rzeszów (ok. 50 km) – stolica Podkarpacia – m.in.: z ciekawym rynkiem z szeregiem atrakcji i imprez kulturalnych, Muzeum Dobranocek, teatrami, Filharmonią Podkarpacką itp.

– w Jasienicy Rosielnej (ok. 20 km) od Brzozowa znajduje się unikatowe w kraju Muzeum Samochodów Zabytkowych i Centrum Edukacyjne –  wyjątkowe miejsce dla małych i dużych miłośników motoryzacji i zabytkowych samochodów, z kolekcją ponad 30 samochodów, najstarszy z 1918 roku.

Koszt wynajmu sal czy pokoi w Ośrodku uzależniony jest od rodzaju wybranych i łączonych ze sobą ofert, a przychód z działań Ośrodka przekazywany zostaje na realizację zadań statutowych Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.